fot. PAP/Darek Delmanowicz

Centrum Życia i Rodziny wzywa marszałka Sejmu do przyspieszenia prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”

Centrum Życia i Rodziny apeluje do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o przyspieszenie prac nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Działacze organizacji przekazali na ręce marszałka list.

Apel to bezpośrednia odpowiedź na słowa Marka Kuchcińskiego, które wypowiedział podczas spotkania z wyborcami w Suchej Beskidzkiej. Marszałek zachęcił wówczas do aktywnego poparcia społecznego dla projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Centrum Życia i Rodziny zapewnia, że takie poparcie jest wyrażane m.in. przez liczne Marsze dla Życia, które każdego roku przechodzą ulicami polskich miast.

Prawo do życia popierają setki tysięcy Polaków. Czas na wprowadzenie zapisów prawnych chroniących najsłabszych. Czekamy na decyzję partii rządzącej – wskazuje Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny.

– Chcieliśmy zwrócić uwagę, zarówno pana marszałka, jak i większości parlamentarnej, w ogóle wszystkich parlamentarzystów, że to poparcie dla pełnej ochrony życia jest wyrażane przez polskie społeczeństwo od wielu lat m.in. w organizowanych czy też koordynowanych przez nas Marszach dla Życia i Rodziny. Ta aktywność społeczna, dotycząca ochrony życia poczętego, również ochrony moralności publicznej, jest bardzo duża i apelujemy do większości parlamentarnej, do rządzących, do pana marszałka, aby zauważyć ten wielki ruch w obronie życia, który rozwija się od wielu, wielu lat – mówi Paweł Kwaśniak.    

Przypomnijmy: obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” wprowadza zakaz tzw. aborcji eugenicznej. Pod projektem podpisało się ponad 800 tys. Polaków, jednak obecnie utknął on w komisji sejmowej.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj