Centrum Życia i Rodziny: 45 tys. osób broni prof. Ewy Budzyńskiej

45 tys. osób stanęło w obronie prof. Ewy Budzyńskiej. Centrum Życia i Rodziny przekazało kolejną transzę podpisów władzom Uniwersytetu Śląskiego.

Prof. Ewa Budzyńska, broniąc małżeństwa i rodziny, została oskarżona przez studentów między innymi o homofobię. Grozi jej kara dyscyplinarna. Akcja solidarności z profesor trwa od kilku tygodni. Petycję poparcia można podpisać tradycyjnie lub na stronie internetowej. Uczestnicy akcji domagają się od rektora Uniwersytetu Śląskiego natychmiastowego zakończenie postepowania dyscyplinarnego wobec profesor.

Zbiórka podpisów poparcia trwa dalej – wskazał Kamil Zwierz, prezes Fundacji Życie i Rodzina.

– Ilość korespondencji, która spływa do nas każdego dnia jest w takiej ilości, jaka jeszcze nigdy do nas nie docierała. Petycja do władz uczelni jest cały czas aktualna i można składać podpisy. To jedna część. Druga to kwestia wparcia dla pani profesor poprzez wysyłanie kartek. Bardzo wiele tej korespondencji do nas dociera. Kartki ze słowem wsparcia i uznania dowieziemy do pani profesor w przyszłym tygodniu – podkreślił.

Pierwsza rozprawa dyscyplinarna wobec prof. Ewy Budzyńskiej odbyła się w lutym. Kolejną zaplanowano na dzisiaj. Została jedna odwołana. W geście protestu przeciwko cenzurze ideologicznej prof. Ewa Budzyńska zdecydowała się odejść z uczelni.

RIRM

drukuj