fot. pixbay.com

Centra Opiekuńczo-Mieszkalne pomogą osobom niepełnosprawnym w osiągnięciu samodzielności i aktywności

Szefowa resortu rodziny uczestniczyła dziś w podpisaniu umowy dla gminy Zagórów w woj. wielkopolskim dotyczącej przekazania środków z Funduszu Solidarnościowego na funkcjonowanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Marlena Maląg wskazała, że rząd przeznaczył 175 mln zł na te placówki.

Promesy otrzymało już 71 samorządów.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1447513910114914309

Placówki pozwalają osobom ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności na spędzanie czasu i rozwój. Minister resortu rodziny i polityki społecznej wskazała, że obecnie nakłady na osoby niepełnosprawne wynoszą blisko 30 mld zł i – jak dodała – to nie wszystko.

– W ostatniej zmianie ustawy okołobudżetowej został zabezpieczony dodatkowy miliard zł na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych. Jest to program, który ma przede wszystkim pomóc w tym, aby osoby niepełnosprawne osiągały samodzielność, aktywność i mobilność. To program, dzięki któremu będą pojawiały się kolejne programy mieszkalnictwa dla osób niepełnosprawnych. Powstaną również projekty umożliwiające stworzenie warsztatów terapii zajęciowej i tych miejsc, które są bardzo potrzebne – poinformowała min. Marlena Maląg.

Minister rodziny i polityki społecznej zwróciła w tym kontekście uwagę, na Strategię na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, ogłoszoną w lutym br. Podkreśliła, że dokument wyznacza kierunki działań, które zamierza podjąć rząd, na rzecz osób z niepełnosprawnością.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl