fot. rzecznik prasowy CBŚP

CBŚP zlikwidowało cztery plantacje konopi indyjskich

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali cztery plantacje konopi indyjskich – dwie w domach jednorodzinnych na Śląsku, kolejne dwie w mieszkaniach wynajmowanych w Zielonej Górze. Dwie osoby trafiły do aresztów.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP przekazała we wtorek, że funkcjonariusze biura w ostatnim czasie zlikwidowali cztery plantacje konopi w dwóch województwach. Na terenie woj. śląskiego policjanci dotarli do miejsc uprawy konopi w domach jednorodzinnych.

„W pomieszczeniach rosło łącznie ponad 150 krzaków w końcowej fazie wzrostu. W trakcie czynności zatrzymano dwie osoby w wieku 39 i 59 lat” – podała nadkom. Iwona Jurkiewicz. W miejscach zamieszkania podejrzanych CBŚP ujawniło 10 kg gotowej już marihuany.

W Prokuraturze Rejonowej w Częstochowie podejrzanym przedstawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania marihuany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany.

Z kolei w Zielonej Górze plantacje konopi były urządzone w dwóch wynajmowanych mieszkaniach.

„W trakcie czynności zabezpieczono łącznie blisko 230 krzewów oraz sprzęt służący do uprawy tych roślin. Zatrzymano jedną osobę. Dodatkowo podczas przeszukania samochodu zatrzymanego zabezpieczono marihuanę” – podała nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Nadzorujący postępowanie prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze po ogłoszeniu podejrzanemu zarzutów wytwarzania znacznych ilości narkotyków i posiadania marihuany, zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd wniosek uwzględnił.

PAP

drukuj