fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

CBŚP: Łowcy cieni zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych ENA

Policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali kolejne osoby poszukiwane. Tym razem wpadli mężczyźni ścigani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez hiszpańskie i szwedzkie organy ścigania – powiedziała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Jednym z zatrzymanych przez łowców cieni CBŚP był poszukiwany Jakub W.

„Mężczyzna był ścigany od początku tego roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Szwecję, w celu aresztowania i ekstradycji” – podkreśliła policjantka.

„Według informacji przekazanej przez stronę szwedzką, Jakub W. był poszukiwany w związku z podejrzeniem wyprodukowania około tony amfetaminy na terenie Szwecji. Działania były prowadzone na zlecenie Zespołu Operacji Kryzysowych Komendy Głównej Policji Szwecji z siedzibą w Sztokholmie” – tłumaczyła.

Według ustaleń śledczych Jakub W. ze Szwecji trafił do naszego kraju. W trakcie pobytu w Polsce zmieniał miejsca zamieszkania, nie używając przy tym swoich danych osobowych. [czytaj więcej]

„Próbował w ten sposób zatrzeć za sobą ślady. Nic mu to nie pomogło i w efekcie podjętych czynności łowcy cieni zatrzymali 36-latka. Mężczyzna wpadł w restauracji w Wólce Rozwadowskiej w województwie lubelskim” – zaznaczyła.

Kolejnym zatrzymanym przez łowców cieni był 31-letni Arkadiusz K., który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez hiszpańskie służby. Mężczyzna był podejrzany o przestępstwo „przeciwko osobie”.

„Pomimo tego, że do przestępstwa doszło na terenie Hiszpanii, do akcji poszukiwawczej włączyli się policjanci z grupy tzw. łowców cieni Centralnego Biura Śledczego Policji. Ci funkcjonariusze, przy współpracy z Biurem Attache Spraw Wewnętrznych Ambasady Hiszpanii w Polsce namierzyli Arkadiusza K. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z warszawskich ulic” – podała.

„W stosunku do zatrzymanych obu mężczyzn zostanie wdrożona procedura ekstradycyjna, zgodnie z którą zostaną przekonwojowani odpowiednio do Szwecji lub Hiszpanii” – dodała rzeczniczka CBŚP.

PAP

drukuj