fot. flickr.com

CBŚP i PK: areszt za produkcję tabletek ecstasy

Dwie osoby podejrzane o produkcję znacznych ilości narkotyków w postaci tabletek ecstasy trafiły do aresztu na trzy miesiące – poinformowały Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli „tabletkarkę” – urządzenie, które w godzinę mogło wyprodukować 5 tys. tabletek.

Na trop produkcji tabletek ecstasy wpadli policjanci z wrocławskiego zarządu CBŚP.

„Dotarli oni do jednego z legnickich mieszkań, gdzie mogło dochodzić do przerabiania substancji psychotropowej MDMA w tabletki ecstasy. W tym lokalu odkryli tzw. tabletkarkę i inne przedmioty mogące służyć do produkcji narkotyków” – podała rzeczniczka CBPŚ nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Oprócz „tabletkarki” policjanci zabezpieczyli inne przedmioty służące do produkcji narkotyków, tabletki ecstasy, jak również znaczne ilości soli MDMA, z której można byłoby uzyskać ponad 5,5 tysiąca porcji handlowych narkotyku.

W toku działań zatrzymano dwie osoby.

„Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił dwóm zatrzymanym osobom zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków w postaci tabletek ecstasy kwalifikowane z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii” – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Za ten czyn grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokurator dla dobra postępowania skierował wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

„Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowania na okres 3 miesięcy” – przekazała prok. Bialik.

Nadkom. Jurkiewicz podała, że śledztwo prowadzą funkcjonariusze z wrocławskiego CBŚP pod nadzorem dolnośląskiego wydziału zamiejscowego PK.

„Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w sprawie” – zaznaczyła.

PAP

drukuj