fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA przeszukuje 30 lokalizacji w woj. kujawsko-pomorskim w związku ze śledztwem ws. afery fakturowej  

Agenci Centralnego Biura Antykorpcyjnego prowadzą dziś na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przeszukania mające związek ze śledztwem ws. afery fakturowej.

Czynności realizowane są w blisko 30 lokalizacjach. Wśród nich są Urząd Miasta Inowrocławia, a także inne instytucje i mieszkania osób prywatnych.

Agenci zabezpieczają m.in. dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku ze śledztwem ws. przekroczenia uprawnień przez pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

O szczegółach tego śledztwa i dzisiejszych działaniach CBA mówi naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Biura Temistokles Brodowski.

– Funkcjonariusze z bydgoskiej delegatury CBA dzisiaj przeszukują 30 miejsc, m.in. jesteśmy w Urzędzie Miejskim w Inowrocławiu. Sprawa dotyczy śledztwa przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, ale także posługiwania się fałszywymi fakturami VAT. Rozpoczęliśmy to śledztwo po zakończonej kontroli. W śledztwie łącznie 16 osób usłyszało prawie 200 zarzutów. Ta sprawa jest oczywiście rozwojowa. Nie wykluczamy, że dojdzie do kolejnych zatrzymań – zaznacza Temistokles Brodowski.

Dzisiejsze przeszukania – jak wyjaśnia Wydział Komunikacji Społecznej CBA – odbywają się w oparciu o postanowienia gdańskiej Prokuratury Okręgowej.

Wg polityków Platformy Obywatelskiej –Koalicji Obywatelskiej tymi działaniami CBA Prawo i Sprawiedliwość próbuje przykryć sprawę artykułu o wiceministrze sprawiedliwości Łukaszu Piebiaku.

RIRM

drukuj