Caritas zbiera środki dla ofiar konfliktu na Ukrainie

Caritas Polska prowadzi zbiórkę środków na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie posiadających Kartę Polaka, szukających nowego życia w Polsce. Chodzi o osoby, których nie objęto pomocą rządową.

Obecnie w Polsce znajduje się 60 takich osób, a na przyjazd do naszego kraju czeka kolejnych 30. Większość z nich to młode małżeństwa z dziećmi. Wartość jednej wyprawki dla Polaka – jak poinformował rzecznik Caritas Paweł Kęska – wynosi 1000 zł. W jej skład wejdą: pościel, naczynia i sztućce, czajnik elektryczny, środki higieny i czystości.

Jak podkreśla Wiktoria Charczenko z Fundacji Wolność i Demokracja, pomoc Polaków jest nieoceniona.

Chciałabym podziękować wszystkim tym Polakom, wszystkim prostym ludziom, którzy pomagają – codziennie. Pomagają słowem, pomagają modlitwą, pomagają finansowo. Bez pomocy naprawdę nie wytrwalibyśmy tak długo. Myślę, że największą pomoc otrzymaliśmy od Polaków – i dla tych, którzy przyjechali wcześniej i dla tych, którzy pozostali na Ukrainie. I za to dzisiaj dziękuję – mówi Wiktoria Charczenko. 

Zbiórka będzie prowadzona do niedzieli 29 marca.

`RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl