Caritas: do Watykanu wyruszył Bus dla Niepodległości

Ekipa Caritas kierująca pierwszym z Busów dla Niepodległej uroczyście wyruszyła w piątek do Watykanu. Uzyska tam błogosławieństwo Papieża Franciszka na swoją dalszą niezwykłą drogę. Mobilne Ambasady Niepodległej odwiedzą ponad 100 miejscowości w Polsce, aby promować działania upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości. Objazd zakończy się 26 sierpnia na PGE Narodowym, gdzie odbędą największe społeczne obchody rocznicy.

 

Przed wyjazdem Busa Caritas dla Niepodległej zaprezentowana została idea projektu „Polacy na 100”, który obejmuje wszystkie działania Caritas z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. Załoga Mobilnej Ambasady Niepodległej przedstawiła plan podróży, a całą wyprawę pobłogosławił Dyrektor Caritas Polska, jednocześnie zapraszając na wielkie obchody rocznicy na PGE Narodowym pod koniec sierpnia.

Radosną atmosferę w jakiej bus odjechał do Watykanu zapewniły występy artystyczne dzieci. Była również okazja, aby wpisać się do pamiątkowej księgi uzupełniając hasło „Kocham Polskę, bo…”. Patriotyczna księga będzie podróżowała w busie po całym kraju.

Droga do Watykanu jak również późniejsza trasa po Polsce będą relacjonowane na żywo przez załogę busa w mediach społecznościowych Caritas.

Zachęcamy do obserwowania trasy!

Caritas/RIRM

drukuj