fot. Twitter/Caritas Polska

Caritas: 575 tys. kg żywności trafi przed świętami do blisko 89 tys. potrzebujących

575 tys. kg żywności trafi przed świętami Bożego Narodzenia do blisko 89 tys. potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych dzięki XV Zbiórce Żywności – poinformowało w komunikacie przesłanym w poniedziałek PAP biuro prasowa Caritasu Polska.

Jak poinformowali autorzy komunikatu, XV Zbiórka Żywności została przeprowadzona 7 i 8 grudnia. Prawie 30 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritasu i Szkolnych Kół Caritasu w całej Polsce zbierało w 2,5 tys. sklepów żywność, z której powstaną świąteczne paczki dla potrzebujących.

Żywność zbierana była m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Lewiatan, Lidl, Mila, POLOmarket, Netto, Stokorotka, Społem i Auchan. W akcję włączyła się po raz kolejny również sieć Tesco, w której sklepach wolontariusze Caritasu zebrali ponad 47 tys. kg żywności. Tesco dodatkowo przekaże Caritasowi darowiznę w wysokości 20 proc. całkowitej wartości zebranych produktów w sklepach tej sieci.

„Składam serdeczne podziękowania każdemu, kto zaangażował się w przeprowadzenie XV Zbiórki Żywności +Tak, Pomagam!+. To dzięki ludziom dobrej woli możemy pomagać. Szczególne podziękowania należą się naszym wolontariuszom oraz dyrektorom i kierownikom sklepów, w których udało się po raz kolejny przeprowadzić zbiórkę” – powiedział cytowany w komunikacie dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki.

Autorzy komunikatu poinformowali, że w koszach Caritasu znalazły się: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze dla najmłodszych, a także środki czystości. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek i jako pomoc doraźna dla placówek Caritasu.

PAP/RIRM

drukuj