Były szef Agencji Wywiadu z zarzutami

Były szef Agencji Wywiadu, Grzegorz M., usłyszał zarzuty w śledztwie prowadzonym przez Śląski Wydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach – potwierdził rzecznik Prokuratury Krajowej, prok. Łukasz Łapczyński.

Taką informację podał w sobotę portal TVP Info.

Zarzuty postawiono Grzegorzowi M. w sierpniu 2021 roku. Dotyczą przestępstw z art. 231 par. 1 i 2 Kodeksu karnego, czyli przekroczenia przez funkcjonariusza publicznego swoich uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Oprócz Grzegorza M. zarzuty usłyszało 4 innych podejrzanych.

„Sprawa jest na końcowym etapie. Z uwagi na niejawny charakter materiałów nie jest możliwe przekazanie informacji o szczegółach zarzutów” – przekazał prok. Łukasz Łapczyński.

Nie odpowiedział też na pytanie, czy podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl