Były lider KOD-u Mateusz Kijowski przed sądem

Były lider tzw. Komitetu Obrony Demokracji i twarz totalnej opozycji Mateusz Kijowski stanął przed sądem. Oskarżony jest o nadużycia finansowe. Kijowski miał poświadczyć nieprawdę w fakturach i przywłaszczyć 121 tysięcy złotych.

Jako pierwsi zarzuty o nadużycia finansowe Mateuszowi Kijowskiemu postawili jego koledzy z władz Komitetu Oborny Demokracji. To oni zauważyli, że firma komputerowa należąca do ich lidera wystawiała organizacji faktury za fikcyjne usługi informatyczne.

Było to 9 faktur na łączną kwotę 121 tys. zł. Pieniądze miały być de facto wynagrodzeniem Mateusza Kijowskiego za kierowanie KOD-em. Średnio miało to być 10 tys. miesięcznie plus dodatki. Środki pochodziły ze zbiórek prowadzonych na manifestacjach organizowanych przez KOD.

Sprawa fikcyjnych faktur trafiła do prokuratury, a ta przygotowała akt oskarżenia. Śledczy zarzucili Mateuszowi Kijowskiemu fałszowanie faktur oraz przywłaszczenie pieniędzy. Były lider KOD nie przyznaje się od winy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl