PAP/Leszek Szymański

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości atakuje Zbigniewa Ziobro

Były współpracownik ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro, rzuca oskarżenia o wyprowadzanie środków z Funduszu Sprawiedliwości. Doniesieniom przyklaskują rządzący, którzy chcą odebrania immunitetów poselskich byłym wiceszefom resortu. Według opozycji to atak polityczny niepoparty dowodami.

Od Wielkiego Czwartku w areszcie przebywa ks. Michał Olszewski, prezes Fundacji Profeto. Kapłana zatrzymano w związku z rzekomymi nieprawidłowościami przy budowie ośrodka dla ofiar przemocy finansowanego z Funduszu Sprawiedliwości. W Sejmie na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozliczenia Prawa i Sprawiedliwości pojawił się Tomasz Mraz, były dyrektor z resortu sprawiedliwości odpowiadający za Fundusz Sprawiedliwości. Przekonywał, że w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawiano konkursy.

Wiele razy minister Ziobro, minister Romanowski informowali podmioty przez siebie preferowane o tym, że konkurs zostanie ogłoszony, jakie będą jego warunki – mówił Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Wersja wydarzeń przedstawiona przez Tomasza Mraza nie ma nic wspólnego z rzeczywistością – przekonywał poseł Marcin Romanowski, który będąc wiceministrem sprawiedliwości, nadzorował Fundusz.

Opowieści, które słyszeliśmy, absolutnie nie polegają na prawdzie – zaznaczył Marcin Romanowski, poseł Suwerennej Polski, były wiceminister sprawiedliwości.

Wiele wskazuje na to, że sprawa jest elementem politycznym kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego – zwrócił uwagę prof. Zbigniew Orbik.

Są to oskarżenia natury politycznej, które mają na celu zdyskredytowanie PiS – zauważył prof. Zbigniew Orbik, etyk, filozof polityki.

Według Romana Giertycha, który kieruje parlamentarnym zespołem rozliczającym poprzedni rząd, resort Zbigniewa Ziobro skrzywdził wiele fundacji wspierających potrzebujących.

Apeluję do wszystkich tych, którzy mają wiedzę o przestępczej działalności PiS, niech się zwrócą do mojej kancelarii – mówił Roman Giertych, poseł KO.

Na te insynuacje odpowiedział były wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.

Pan mecenas Giertych, który nie jest tylko mecenasem, ale tak się składa, że jest też politykiem, jest po przeciwnej stronie i szczerze nienawidzi całe nasze środowisko – zauważył Michał Wójcik, poseł Suwerennej Polski, były wiceminister sprawiedliwości.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadziła przeszukania w domach polityków Suwerennej Polski w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Śledczy siłą weszli też do domu Zbigniewa Ziobry.

Dopóki Ziobro władał prokuraturą, dopóty ludzie z Solidarnej Polski byli bezkarni – podkreślił Borys Budka, poseł KO.

Według marszałka Sejmu, Szymona Hołowni, zeznania Tomasza Mraza mogą stanowić podstawę do uchylenia immunitetu politykom Suwerennej Polski.

Jeśli przyjdą wnioski z prokuratury o zdjęcie immunitetu, one będą realizowane bez żadnej zwłoki – mówił Szymon Hołownia, marszałek Sejmu.

W przyszłym tygodniu resort Adama Bodnara przedstawi raport na temat Funduszu Sprawiedliwości. Politycy Suwerennej Polski utrzymują, że nie złamali prawa, a środki z Funduszu trafiały do potrzebujących. Romanowi Giertychowi zarzucili stosowanie gangsterskich metod.

„Z pomocą zastraszonego >>sygnalisty<< dokonał linczu na chorym Zbigniewie Ziobro i współpracownikach ministra. Wiarygodność Mraza, który przytulił się do Giertycha, jest taka sama jak Szmydta, innego >>sygnalisty<< Platformy” – czytamy w oświadczeniu Suwerennej Polski.

Tomasz Mraz jest prawdopodobnie tzw. małym świadkiem koronnym w śledztwie dotyczącym Fundacji Profeto. Jego oświadczenia przed sejmowym zespołem Romana Giertycha stawiają pod znakiem zapytania konieczność przetrzymywania w areszcie ks. Michała Olszewskiego – wskazał jego obrońca, mecenas Krzysztof Wąsowski.

„Ujawniony materiał dowodowy pokazuje, że kluczowy świadek oskarżenia ma zaskakująco małą wiedzę o prawnych aspektach słynnego konkursu, który wygrała Fundacja Profeto, a co do faktów, to wielu miejscach wprost spekuluje i prowadzi luźno powiązane z faktami dywagacje” – napisał Krzysztof Wąsowski, obrońca ks. Michała Olszewskiego.

Ksiądz Michał Olszewski zapewnił, że modli się za wszystkich, również tych, którzy odpowiadają za jego zatrzymanie.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl