fot. pixabay.com

Bułgaria: alert pogodowy dla kraju, temperatury od 35 do ponad 40 stopni

Bułgarskie służby meteorologiczne wydały w sobotę ostrzeżenie przed niebezpiecznie wysokimi temperaturami w niemal całym kraju, które mają wynieść od 35 do ponad 40 stopni Celsjusza. W Sofii władze zorganizowały akcję rozdawania mieszkańcom butelek z wodą.

Na prawie całym terytorium kraju obowiązuje wysoki alert pogodowy. Wyjątkiem jest cienki pas wybrzeża nad Morzem Czarnym, gdzie temperatury nie powinny przekroczyć 30 stopni.

Najgorętsze są tradycyjnie regiony położone na południowym zachodzie i zachodzie kraju. Gorąco jest i w górach, na wysokości ponad 1200 metrów n.p.m. temperatura wynosi ok. 28 stopni.

Lekarze przestrzegają ludzi, zwłaszcza przewlekle chorych i starszych, by unikali wychodzenia z domu w godzinach najwyższych temperatur. Władze Sofii organizują rozdawanie butelek wody w kilku miejscach publicznych w centrum miasta.

Nietypowe dla czerwca upały utrzymują się od około tygodnia. Meteorolodzy zapowiadają ochłodzenie dopiero na połowę przyszłego tygodnia.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl