Budowa elektrowni Ostrołęka zostanie wznowiona? Są inwestorzy

Konsorcjum inwestorów na czele z funduszem Amerykańskim chce wznowić budowę bloku węglowego elektrowni Ostrołęka. Jak informuje dziennik „Rzeczpospolita”, konsorcjum przedstawiło zarządowi Energi ofertę kupna projektu w celu zbudowania elektrowni i jej eksploatacji.

Budowa bloku na 1000 MW mogłaby wystartować już w przyszłym roku, a elektrownia ruszyłaby w roku 2019. Inwestorzy chcą też postawić blok na 600 MW.

Były minister gospodarki, poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Naimski mówi, że wznowienie budowy elektrowni to dobra wiadomość, ponieważ inwestycja jest ważna – szczególnie dla Polski północno-wschodniej.

– Nowa elektrownia w Ostrołęce o mocy przynajmniej 1000 MW potrzebna jest dla stabilizacji krajowego systemu energetycznego w północno-wschodniej Polsce. To elektrownia, która będzie musiała pracować w tzw. podstawie. Jest to istotne także w kontekście budowy mostu energetycznego z Polski na Litwę. To po prostu inwestycja ważna dla całego kraju – ocenia Piotr Naimski.

Energa wstrzymała budowę nowego bloku energetycznego pod koniec 2012 r. Tłumaczyła to trudnościami w pozyskaniu pieniędzy na inwestycję. Decyzja spotkała się wtedy ze sprzeciwem Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl