W. Brytania: 6 osób rannych po wybuchu w budynku z polskim sklepem

Sześć osób zostało hospitalizowanych po wybuchu w budynku, w którym znajdował się polski sklep w brytyjskim mieście Leicester – wynika z informacji przekazanych przez służby ratunkowe. Nie wiadomo, czy wśród poszkodowanych są Polacy.

Do eksplozji na Hinckley Road w Leicester doszło w niedzielę krótko po godz. 19 czasu lokalnego (godz. 20 czasu polskiego).

Na tym etapie śledztwa przyczyna wybuchu pozostaje nieznana, ale policja zastrzegła, że nic nie wskazuje na akt terroryzmu i poprosiła o „niespekulowanie o okolicznościach towarzyszących incydentowi”.

W wyniku wybuchu dwupiętrowy budynek, w którym znajdował się polski sklep „Żabka” i lokal mieszkalny, uległ całkowitemu zniszczeniu i zawaleniu.

Lokal otworzył się pod koniec ubiegłego roku i nie należał do Polaków, ale miał polskojęzyczną obsługę. Nie ma informacji o tym, kto znajdował się w środku w momencie eksplozji.

Służby ratunkowe z East Midlands podały, że w wyniku akcji ratunkowej hospitalizowano sześć osób. Według mediów od dwóch do czterech z nich jest w stanie krytycznym.

Według źródeł PAP polskie służby konsularne pozostają w kontakcie z lokalną policją i próbują ustalić tożsamość poszkodowanych.

PAP/RIRM

drukuj