„Brońmy polskiej złotówki”

Wypowiedź dr. Krzysztofa Kawęckiego dla Radia Maryja.

W kilku miastach Polski zaplanowano protesty pod hasłem „Brońmy polskiej złotówki: w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu oraz przed urzędami wojewódzkimi w Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Białymstoku, Olsztynie, Krakowie, Gdańsku a także przed urzędami miast w Rzeszowie i Bytomiu. Organizowane są przez Prawicę Rzeczypospolitej.


Pobierz Pobierz

Uznaliśmy, że jest to ostatni moment, aby Polska powiedziała jasno, że nie zamierzamy przyjmować jednej waluty. Chcemy zachować własną. A dlaczego teraz? Dlatego, że ostatnio w wystąpieniu sejmowym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapowiedział, że do 2015 roku Polska spełni unijne kryteria i będziemy zdolni do przyjęcia euro. Powołany został pełnomocnik rządu do spraw wprowadzenia euro.

Został nim jeden z wiceministrów finansów. Rząd w tych dniach zintensyfikował przygotowania, aby w 2015 roku wprowadzić euro ze względu na kryzys w strefie euro i obawy społeczne. Badania potwierdzają, że większość Polaków jest przeciwna likwidacji złotego i wprowadzenia euro. Nie możemy pozwolić, aby rząd Tuska doprowadził do przyjęcia paktu fiskalnego, który wprowadza nowe zobowiązania. Zobowiązania, które nie są dla nas wiążące a nawet uprawniają do tego, żebyśmy wyraźnie powiedzieli nie dla strefy euro.

Projekt wprowadzenia euro to projekt polityczny, a nie ekonomiczny. Jeden z brukselskich dygnitarzy, były premier Włoch Romano Prodi przyznał, że wprowadzenie euro nie było koncepcją gospodarczą ale polityczną. Miała na celu wymuszenie integracji państw Unii Europejskiej, tak więc euro jest instrumentem pozbawienia suwerenności narodowej i realizacją super państwa – eurolandu. Federalizacja Unii prezentowana przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Barroso, zapowiedź wprowadzenia m.in. europejskiego ministra finansów jak i zapowiedzi Sikorskiego w tym kierunku zmierzają.

Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami minister spraw zagranicznych Polski – Sikorski i Niemiec – Westerwelle opublikowali wspólnie tekst w New York Timesie gdzie proponują zwiększenie kompetencji Parlamentu Europejskiego, a także bezpośrednie wybory szefa Komisji Europejskiej. Jest to powtarzanie wcześniejszych tez Barroso, które prowadzą do wzmocnienia niemieckiej hegemonii w Unii Europejskiej. Jest potrzebna mobilizacja opinii publicznej. Apelujemy do słuchaczy Radia Maryja żeby w miarę możliwości wzięli udział w tych manifestacjach. Obecność każdej osoby jest tutaj bardzo istotna ponieważ pokazuje, że opinia publiczna nie zgadza się na te rozwiązania.

 

Wypowiedź dr. Krzysztofa Kawęckiego dla Radia Maryja. 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl