fot. https://pixabay.com/

Brazylia: ponad 2,5 miliona budynków bez światła wskutek wielogodzinnej ulewy w rejonie Sao Paulo

Potężne burze i ulewy, które trwały od piątku do soboty w rejonie brazylijskiej metropolii finansowej i gospodarczej Sao Paulo, liczącego ponad 12 milionów mieszkańców, spowodowała bardzo liczne awarie sieci energetycznej w mieście i 28 sąsiednich powiatach. Całkowite przywrócenie prądu zająć ma kilka dni.

Ponad dwa i pół miliona budynków w rejonie Sao Paulo pozostawało w sobotę wieczorem bez prądu od kilkunastu godzin. Światła nie ma też ponad 80 z przeszło 300 szkół regionu, w których trzeba było przerwać lub zawiesić odbywające się właśnie sesje egzaminacyjne.

W sobotę wieczorem – mimo zaangażowania do prac przy usuwaniu szkód wszystkich ekip naprawczych, jakie mogła zmobilizować miejscowa administracja – prąd nie docierał nadal do wielu dzielnic Sao Paulo i kilkunastu sąsiednich miast, ulice pozostawały nie oświetlone i nie było wody w kranach.

Mimo zapadnięcia zmroku, nadal pracowały w sobotę ekipy usuwające na ulicach miast drzewa powalone przez burzę i wichurę, których liczba przekroczyła w całym regionie 800.

Biuro gubernatora stanu Sao Paulo podało w sobotę wieczorem, że całkowite przywrócenie dostaw prądu i wody w domach mieszkalnych i szkołach rozległego regionu „musi potrwać kilka dni”.

Podobna sytuacja panowała w 27 mniejszych miastach wokół Sao Paulo.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl