fot. PAP/EPA

Brazylia nie radzi sobie ze zwalczaniem pandemii koronawirusa

Na świecie jest ponad 5,5 mln osób zakażonych koronawirusem. Z epidemią zmaga się obecnie Brazylia. Jednak w wielu miejscach sytuacja zaczyna się stabilizować.

Stany Zjednoczone już trzecią dobę z rzędu odnotowują spadek zgonów. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 657 osób.

– Wykonaliśmy niesamowitą robotę i będziemy to kontynuować. Pewnego dnia wirus zniknie z naszych granic. Zanim jednak zrobi się lepiej, może się jeszcze pogorszyć. Zobaczymy, co się stanie. Nikt tak naprawdę nie wie – mówił prezydent Donald Trump.

Sytuacja nie poprawia się w Brazylii, która pod względem zmarłych wyprzedziła już USA. Do większych miast zaczynają masowo napływać w poszukiwaniu pomocy lekarskiej chorzy z prowincji.

– Ludzie zaczęli chorować i myśleliśmy, że to przeziębienie. Zaczęli więc brać domowe leki, antybiotyki i leki przeciwzapalne, ale to nic nie pomogło – oznajmił Brazylijczyk.

Sytuacja w Brazylii potęguje także kryzys gospodarczy.

– Sytuacja jest bardzo krytyczna. Sprzedaż jest praktycznie zerowa. 15 procent zatrudnionych tutaj pracowników zostało już zwolnionych. Jeśli tak będzie dalej, prawdopodobnie będę musiał zwolnić połowę – powiedział kierownik jednego ze sklepów w Sao Paulo.

Z kolei w Rosji pojawiła się informacja, że z powodu koronawirusa zmarło tam 101 pracowników medycznych. Do tej pory bilans zgonów wśród pracowników zdrowia był zakłamywany. W Niemczech minionej doby zachorowały 362 osoby. Odnotowano 47 zgonów. Dobre wieści płyną natomiast z krajów Bliskiego Wschodu, które zaczęły łagodzić ograniczenia. Z kolei rząd Węgier złożył w parlamencie projekt ustawy ws. zniesienia stanu zagrożenia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl