Blisko 400 tys. uczniów przystąpi do egzaminu gimnazjalnego

O godz. 9 blisko 400 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpi do pisania testu sprawdzającego ich wiedzę humanistyczną. W środę będą mieli test matematyczno-przyrodniczy, a w czwartek – z języka obcego.

Na egzaminie z wiedzy humanistycznej, uczniowie najpierw będą rozwiązywać zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie – z języka polskiego.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do niego w tym tygodniu, będzie go pisał w drugim terminie. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu; będą one miały wpływ na przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl