fot. PAP/EPA

Blinken: USA są zaangażowane w przywrócenie legalnych władz Nigru

Sekretarz stanu USA, Antony Blinken, powiedział w środę obalonemu prezydentowi Nigru, Mohamedowi Bazoumowi, w rozmowie telefonicznej, że Stany Zjednoczone są nadal zaangażowane w przywrócenie demokratycznie wybranego rządu tego afrykańskiego kraju – poinformował Departament Stanu.

26 lipca wojskowa junta obaliła dotychczasowego prezydenta Nigru, Mohameda Bazouma. Generał Abdourahamane Tchiani, od 2011 roku szef Gwardii Prezydenckiej, ogłosił się dwa dni później nowym przywódcą kraju. Armia przetrzymuje Mohameda Bazouma w jego oficjalnej rezydencji w stolicy Niamey.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl