fot. PAP/Albert Zawada

„Bitwa Regionów” – kulinarny konkurs smaków

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”. To już ósma edycja wydarzenia.

Bitwa Regionów to kulinarny konkurs smaków. Mówi wicepremier minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

– To, że polskie produkty rolnicze są najzdrowsze, najlepsze, to wszyscy o tym wiedzą. A jeszcze przyrządzone dzięki lokalnym recepturom, to już jest niebo dla podniebienia – mówił wicepremier Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

W ubiegłorocznej edycji konkursu uczestniczyło ponad 3 tys. Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Promowano nie tylko swoje regiony, ale również talenty kulinarne.

– Chcemy doceniać panie, które reprezentują najwyższy poziom kulinarny. Wiem coś o tym, bo sama byłam w komisji w ostatniej edycji i naprawdę to były potrawy z najwyższej półki – zaznaczyła Anna Gembicka,  wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

W tym roku konkurs „Bitwa Regionów” organizowany jest po raz ósmy. Są jednak pewne zmiany.

– Będziemy przeznaczali środki finansowe na udział w konkursie, aby KGW mogły pokryć jego koszty – wskazał minister Henryk Kowalczyk.

Zgłoszenia można wysyłać do 31 marca. Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej www.bitwaregionow.pl.

TV Trwam News

drukuj