fot. twitter/pisorgpl

Białystok: Radni PiS przeciw tzw. marszowi równości w mieście; rada nie przyjęła stanowiska

Radni miejscy PiS są przeciwni organizacji w Białymstoku tzw. marszu równości. O takim zamiarze poinformowało niedawno stowarzyszenie Tęczowy Białystok. Radni przygotowali projekt stanowiska w tej sprawie, ale nie udało im się wprowadzić go do porządku wtorkowej sesji.

Marsz miałby się odbyć 20 lipca – taką datę podali jego inicjatorzy na konferencji prasowej.

Na wtorkową sesję Rady Miasta Białystok radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt stanowiska, które chcieli wprowadzić do porządku obrad. Zapisali w tym stanowisku m.in., że rada „nie wyraża zgody na manifestacje zagrażające bezpieczeństwu publicznemu, uderzające szczególnie w rodzinę, w środowiska katolickie i prawosławne, obrażanie uczuć religijnych mieszkańców Białegostoku, nie wyraża zgody na demoralizację naszych dzieci i młodzieży”.

Odwoływali się do zdarzeń z tzw. marszów równości m.in. w Gdańsku i Warszawie. Napisali w projekcie stanowiska, że organizatorzy takich przedsięwzięć nie są w stanie zapanować nad uczestnikami marszów, a w szczególności „nad ich zachowaniami nacechowanymi negatywnie w stosunku do osób o odmiennych poglądach religijnych czy politycznych”.

„Rada Miasta Białystok krytycznie podchodzi do wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologii podważającej fundamentalne znaczenie wartości rodziny i chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego w społeczeństwie, a także manifestujące brak poszanowania dla innych wartości, którymi kierują się mieszkańcy miasta” – głosił projekt stanowiska, w którym był też apel rady do prezydenta Białegostoku, by rozważył wydanie zakazu takiego marszu z powodu zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ostatecznie projekt stanowiska nie znalazł się w programie sesji, bo w głosowaniu za wprowadzeniem go było dziesięć osób, dwie były przeciw, a trzynaście wstrzymało się od głosu. W białostockiej radzie samodzielną większość ma KO, PiS jest w opozycji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl