fot. pixabay.com

Białoruska studentka skazana na 6,5 roku więzienia za udostępnienie tekstu krytykującego wojnę na Ukrainie

20-letnia białoruska studentka Danuta Piarednia została skazana na 6,5 roku więzienia za udostępnienie na czacie tekstu, krytykującego liderów Rosji i Białorusi za wojnę na Ukrainie – podały we wtorek niezależne media, powołując się na aktywistów praw człowieka.

Portal telewizji Biełsat informuje, że Piarednia została uznana za winną działania na szkodę interesom narodowym Białorusi i winną obrazy Alaksandra Łukaszenki. Wyrok zapadł 1 lipca.

W tekście, o którym mowa, oprócz krytyki Władimira Putina i Łukaszenki, miało być również wezwanie do wystąpień ulicznych oraz opinia o braku perspektyw białoruskiej armii w przypadku bezpośredniego przystąpienia do wojny.

Piarednia była studentką uniwersytetu w Mohylewie. Została skreślona z listy studentów. Zatrzymano ją 28 lutego, piątego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Komitet Bezpieczeństwa Państwowego Białorusi umieścił ją na liście osób „mających związek z działalnością terrorystyczną”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl