pomocafryce.org

Bezpieczny poród w Kamerunie

W Kamerunie z inicjatywy Polskiej Fundacji dla Afryki powstaje centrum medyczne i porodówka. W kraju kobiety i dzieci często umierają właśnie w trakcie porodu.

Polska Fundacja dla Afryki w ciągu 9 lat swojej działalności w 20 krajach Czarnego Lądu zrealizowała 302 projekty pomocowe.

To są projekty rozwojowe, które nas najbardziej cieszą, bo budujemy farmy, stawy rybne, wspomagamy przedsiębiorczość poprzez finansowanie sklepów, poprzez finansowanie farm, produkcji mydła, produkcji węgla drzewnego, poprzez różne hodowle – mówi Katarzyna Urban z Polskiej Fundacji dla Afryki.

Obecnie Fundacja realizuje największy jak dotąd projekt – budowę centrum medycznego w Kamerunie. [czytaj więcej] 

Polska Fundacja dla Afryki zobowiązała się przekazać kwotę w wysokości 1 mln 160 tys. zł na jeden budynek całego kompleksu. Budynek będzie miał 816 m kw. – podkreśla Mateusz Gurbiel, specjalista ds. kontaktów z darczyńcami Polskiej Fundacji dla Afryki.

Centrum medyczne składać się będzie z  gabinetów, sal konsultacyjnych oraz laboratorium. Będzie tam również bardzo wyczekiwana i niezwykle potrzebna porodówka.

Chciałabym rodzić w porodówce, a jesteśmy zmuszone rodzić w domach. W szpitalu państwowym są fatalne warunki, a poród – nie licząc leków -kosztuje w przeliczeniu 30 euro, tutaj to bardzo dużo – zaznacza mieszkanka Kamerunu.

Obecnie w Afryce wiele kobiet z dziećmi umiera podczas porodu.

Wiele kobiet rodzi na ulicach, po domach na wsi – mówi Kamerunka.

Całym wybudowanym obiektem dysponowały będą siostry ze zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana, które na co dzień posługują w Kamerunie. Budynek ukończony ma zostać w 2024 roku.

TV Trwam News

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl