fot. pixabay

Bezpieczny internet

Kontakt z dzieckiem, rozmowa i uświadamianie mu, jak bezpiecznie korzystać z internetu, to kroki, które pomogą rodzicom ustrzec swoje pociechy przed zagrożeniami, których w sieci nie brakuje.

Internet to z jednej strony dobrodziejstwo, z drugiej – niebezpieczeństwo. Korzystając z sieci, zarówno dzieci, jak i młodzież mogą natrafić na wiele negatywnych treści.

– Mogą pozyskiwać różnego rodzaju informacje zagrażające im, czyli jak się nie zachowywać właściwie, jakim ulegać uzależnieniom. Ewentualnie, jak zachowywać się w sposób dla siebie niebezpieczny – mówi podinsp. Adam Strzebińczyk, ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Ekspert  radzi,  co należy zrobić, by ustrzec się przed tego typu zagrożeniem. I tu szczególny apel do rodziców.

– Podstawowa zasada to jest dobry kontakt z dzieckiem. Musimy mieć ten kontakt i wiedzieć, czym się dziecko interesuje, co przegląda, jakie strony internetowe, z kim rozmawia, z kim się komunikuje – dodał.

Pomocne w tym może być np. ustawienie monitora w stronę drzwi – dodaje policjant.

– Czyli, jak wchodzę do pokoju, to widzę, co dziecko przegląda. Można używać aplikacji, które chronią dzieci przed dostępem do treści niewłaściwych – zwłaszcza do różnego rodzaju treści patologicznych. Można stosować różne aplikacje monitorujące czas pracy dziecka – sugeruje podinsp. Adam Strzebińczyk.

Niezwykle istotna jest tu rozmowa z dzieckiem, podczas której rodzic uświadamia mu, jak w sposób bezpieczny korzystać z internetu, by nie paść ofiarą np. hejtu, kradzieży czy innych przestępstw.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl