„Bezdomni dla Bezimiennych”

fot. Fundacja Kapucyńska

Już po raz ósmy – 28 października 2021 roku – osoby bezdomne wraz z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej wyruszą na Cmentarz Południowy w Antoninowie k. Warszawy, aby uporządkować groby nieznanych zmarłych.

Z niekrytą radością i utęsknieniem Fundacja Kapucyńska, bezdomni i wolontariusze powracają sprzątać groby na Cmentarzu Południowym. Są to groby osób, których tożsamość nie została ustalona i pochowano je w bezimiennych mogiłach. Na tabliczkach nad tymi mogiłami widnieje napis „NN” lub „Szczątki Ludzkie”. Grobów tych nikt nie odwiedza i nikt nie dba o ich stan.

fot. Fundacja Kapucyńska

W czwartek przed Dniem Zadusznym grupa ochotników, którzy zgłosili się do akcji, o godzinie 9.00 wyruszy na Cmentarz Południowy. Sprzątanie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa prawdopodobnie do 16.00.

fot. Fundacja Kapucyńska

Akcja porządkowania bezimiennych grobów jest szczególnie ważna dla osób bezdomnych, ponieważ to najczęściej oni stają się po śmierci bezimienni. Pochowani są tam również ludzie całkowicie samotni, chorzy, uzależnieni i opuszczeni, którzy z różnych powodów znaleźli się w tragicznej sytuacji jeszcze za życia. Akcja „Bezdomni dla Bezimiennych” to nie tylko sprzątanie grobów, to również modlitwa, pamięć i refleksja nad własnym życiem.

fot. Fundacja Kapucyńska

Fundacja Kapucyńska/radiomaryja.pl

drukuj