fot. pixabay.com

Belgia: rozpoczął się strajk generalny, zakłócenia m.in. w komunikacji lotniczej i kolejowej

W Belgii rozpoczął się strajk generalny. Spodziewane są znaczne utrudnienia, m.in. komunikacji lotniczej i kolejowej, a także w pracy szpitali.

Według belgijskich kolei z powodu strajku na trasę może wyjechać jedynie co czwarty pociąg. Protest spowoduje znaczne zakłócenia w pracy lotnisk. Ponad połowa lotów z lotniska w Brukseli została odwołana, a z lotniska w Charleroi – wszystkie.

Komunikacja miejska – autobusy, metro i tramwaje – ma działać w ograniczonym zakresie, tak jak w weekendy.

Związki zawodowe chcą zmusić rząd, by podjął bardziej zdecydowane działania, które złagodzą skutki rosnących kosztów utrzymania i energii.

Ze względu na złe warunki pracy ma także strajkować wiele szpitali w regionie stołecznym i w Walonii. W tych placówkach udzielana będzie jedynie pomoc w nagłych przypadkach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl