Nie będzie większych opłat za wodę

Konsumenci i przedsiębiorcy nie zapłacą większych opłat za wodę. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy Prawa wodnego. Stawki opłat za wodę mają kształtować się na poziomie z tego roku – informują przedstawiciele rządu.

Minister środowiska Jan Szyszko w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zauważył, że wokół nowego Prawa wodnego panował bardzo duży szum medialny.

Szum medialny był bardzo duży. Różne ośrodki mówiły o ogromnym wzroście cen. Okazuje się jednak, że nie będzie tak źle. Chcę natomiast jasno powiedzieć, że rolnicy zawsze mieli zagwarantowane, że 5 ton wody na dobę jest bezpłatne – powiedział prof. Jan Szyszko.

Zgodnie z projektem ustawy, który trafił na posiedzenie rządów, w zależności od wielkości aglomeracji, stawka opłat za wodę miała się wahać od 15 gr/m3 do 40 gr/m3 wody powierzchniowej lub podziemnej. Według analiz resortu środowiska, wzrost opłat za wodę dla czteroosobowej rodziny miał wynieść średnio od 2 zł/miesiąc do 2,5 zł/miesiąc.

Projekt zakładał też zwiększenie opłat dla rolników, przemysłu czy branży energetycznej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl