Będą nowe bloki energetyczne w Polsce

Resort Energii zapowiada budowę kolejnych bloków energetycznych w Polsce. Plan ten, jak podkreśla minister energii Krzysztof Tchórzewski nie oznacza wycofania się z inwestycji w odnawialne źródła energii.   

W ciągu trzech lat ruszy budowa 3-4 bloków energetycznych – zapowiedział  minister energii po spotkaniu z zarządem Energi SA w Gdańsku. Szef resortu poinformował,  że kontynuowana będzie także budowa elektrowni w Ostrołęce, możliwość pracy starej elektrowni wygasa w ciągu najbliższych 10 lat. Inwestycja w Ostrołęce będzie finansowana nie tylko ze środków Spółki, ale także z innych źródeł.

– Rozpoczną się w ciągu najbliższych trzech lat budowy jeszcze co najmniej dwóch albo trzech innych bloków energetycznych w Polsce czy innych elektrowni, które będą także budowane w innym systemie, z inną efektywnością energetyczną w taki sposób, który zapewni, że będziemy wypełniali wymogi Unii Europejskiej jeśli chodzi o emisję, czynniki trujące. Obecnie częściowo zapewniają nam już to dwie inwestycje (w Opolu i Kozienicach), a następne będą też w takim kierunku skierowane – powiedział Krzysztof Tchórzewski.

Plan ten nie oznacza wycofania z inwestycji w Odnawialne Źródła Energii.

– Te inwestycje będą utrzymane w złożonej jeszcze w tym miesiącu do laski marszałkowskiej ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii. Pojawią się cztery pakiety, jeśli chodzi o system finansowania, które zostaną wyodrębnione na cztery aukcje. Jeżeli chodzi o poszczególne odnawialne źródła energii są o różnym poziomie kosztów, poprzednio założony system nie różnicował tych źródeł i nie dawał możliwości przetrwania wszystkich – zaznaczył Krzysztof Tchórzewski.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl