fot. Paweł Palembas

Barzkowice: Kancelaria Prezydenta RP organizuje konferencję dla mieszkańców obszarów wiejskich

W Ośrodku Doradztwa Rolniczego w miejscowości Barzkowice w woj. zachodniopomorskim odbywa się dziś trzecia konferencja z cyklu ,,Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. Organizuje ją Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Do Barzkowic przybyli dziś m.in. Halina Szymańska, szef Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii prezydenta  i Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Celem konferencji jest prezentacja podejmowanych przez państwo działań, służących podnoszeniu jakości życia mieszkańców wsi. W przedsięwzięcie zaangażowany jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i 13 ministerstw.

Minister Halina Szymańska, otwierając konferencję, mówiła, że programów dla mieszkańców wsi jest ponad 100, a ich wartość przekracza 24 mld zł.

Prezydent zwrócił się do uczestników wydarzenia w nagranym na tę okazję filmie. Andrzej Duda mówił o projekcie ustaw o realizowaniu usług społecznych. Podkreślił, że usługi te to ważny obszar działalności państwa.

– To szansa na zrównoważony i odpowiedzialny rozwój, który zapewni wszystkim obywatelom perspektywę godnego życia, a lokalnym społecznościom da możliwość uwolnienia własnego potencjału. Żeby tak się stało, usługi społeczne muszą być powszechnie dostępne i dopasowane do potrzeb konkretnej grupy odbiorców. We współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podjąłem inicjatywę, dzięki której powstał projekt ustawy o realizowaniu usług przez centra usług społecznych. Jest to zaproszenie dla samorządów, aby wejść na nowy, wyższy poziom integracji i koordynacji usług społecznych – powiedział prezydent RP.  

Joachim Brudziński, szef MSWiA apelował o korzystanie z możliwości, które stają przed mieszkańcami obszarów wiejskich. Podkreślił też, że rząd na żadnym etapie wsparcia samorządów nie kieruje się ,,kryteriami politycznymi”.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl