PAP/Tomasz Gzell

A. Cyrańska przed komisją ds. VAT: Luka jest nieodłącznym elementem. Luka zawsze była i jest w VAT

Luka VAT funkcjonuje od zawsze i składa się na nią wiele elementów – stwierdziła zeznająca dziś przed sejmową komisją śledczą ds. VAT była zastępczyni dyrektora departamentu podatku od towarów i usług w resorcie finansów.

Anna Cyrańska pracowała w departamencie odpowiedzialnym wprost za stanowienie prawa w zakresie podatku VAT. Jako zastępczyni dyrektora brała udział w pracach nad nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług, przyjętą w listopadzie 2008 roku.

Pytana o konkretne rozwiązania prawne zmierzające do ograniczenia luki VAT, świadek wskazała między innymi rozwiązania deregulacyjne poprawiające płynność finansową przedsiębiorców.

To kolejny świadek, który potwierdza świadomość istnienia luki VAT w okresie badanym przez komisję.

– Czy i kiedy dostrzeżona została według pani wiedza na temat luki w dochodach VAT? – zapytała osoba przesłuchująca świadka.

– Luka jest nieodłącznym elementem. Luka zawsze była i jest w VAT, dlatego że luka to zbiór wielu elementów związanych z niewypłacalnością podatników, bankructwami, pomyłkami, więc ona zawsze jest. Wiedziałam, że ona zawsze jest – odpowiedziała Anna Cyrańska.

Około godziny 14.00 ma się rozpocząć przesłuchanie kolejnego świadka – byłego szefa ABW Dariusza Łuczaka. Pełnił on tę funkcję od kwietnia 2013 roku do listopada 2015 roku.

Komisja zakresem swoich prac objęła lata 2007-2015.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl