fot. https://miedzyrzecz.biz/

Banknot z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego

11 listopada, na Święto Niepodległości, do obiegu trafi nowy banknot kolekcjonerski. Będzie na nim wizerunek prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Podpis pod wzorem banknotu w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej złożył prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.

Narodowy Bank Polski decyduje o tym, czyj wizerunek znajdzie się na banknotach. Płacić można jedynie tym banknotem, który podpisał prezes NBP. Podpis prezesa NBP to symboliczny gest. Jest kontynuowany od ponad 200 lat. Specjalny banknot NBP wydał na 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

– W 11. rocznicę tragedii smoleńskiej podpisałem banknot kolekcjonerski poświęcony śp. Lechowi Kaczyńskiemu – powiedział prof. Adam Glapiński.  

Banknot zostanie wprowadzony do obiegu na święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie znajdował się na nim napis „Warto być Polakiem”. A to, jak zaznacza prezes NBP Adam Glapiński, potwierdzał swoim życiem prezydent Lech Kaczyński.

– Poprzez emisję tego banknotu, szczególnie ważnego, jak myślę dla większości Polaków, a szczególnie ważnego także dla mnie osobiście, bo miałem zaszczyt i przyjemność współpracować z prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim, chcemy oddać hołd wielkiemu człowiekowi, jakim był prof. Lech Kaczyński – akcentował prezes NBP.

Wizerunek Lecha Kaczyńskiego znajdzie się na banknocie o nominale 20 zł. Edycja tego banknotu będzie limitowana. NBP planuje wprowadzić w obieg 80 tys. sztuk.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl