Bale Wszystkich Świętych w całej Polsce
W wielu miejscach w Polsce odbyły się bale wszystkich świętych. To odpowiedź na pogańskie Halloween.
Bale Wszystkich Świętych to dobra alternatywa dla demonicznych obchodów Halloween. Z roku na rok przybywa coraz więcej chętnych do uczestnictwa w takich balach. „Chcemy pokazać to, co piękne i pozytywne, budować piękny świat oraz pokazywać, że świętość jest w zasięgu ręki” – mówił wikariusz parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku, ks. Adam Wiński.
– To jest piękna inicjatywa rodziców, którzy tłumaczą dzieciom, prowadzą katechezę, aby dzieci rozumiały jakiego świętego przedstawiają. Mamy tu różnych świętych z różnych kontynentów, ze wszystkich wieków z całego chrześcijaństwa – wskazał ks. Adam Wiński.
Tutaj ważna jest rola rodziców, którzy powinni stać na straży i wychowywać dzieci w duchu miłości i życia, nie zła i śmierci. Pan Krzysztof podkreśla, że to dobra okazja, aby dzieci uczyły się o świętych.
– Nie pasuje nam ta obecna moda na Halloween. Nasza córka Łucja, przebrała się za św. Łucję, a Michasia za Aniołka – zaznaczył pan Krzysztof.
Nie możemy chłonąć jak gąbki wszystkiego, mamy przecież swoją piękną kulturę – mówił pan Tomasz, który na bal przyszedł z całą rodziną.
– Halloween jest kultem śmierci, w którym nie ma nic do godnego naśladowania. Uczestniczymy całą rodziną, w takim wydarzeniu żeby, przeciwstawić się trendom, żeby pokazać radość Kościoła katolickiego, radość z kultu świętych. Mój syn Ignacy przebrał się oczywiście za św. Ignacego Loyolę, a mój bratanek za św. Franciszka – podkreślił pan Tomasz, rodzic.
– Jesteśmy na balu, nie obchodzimy Halloween. Obchodzimy Wigilię Wszystkich Świętych. Wierzymy w świętych obcowanie i chcemy przeciwstawiać się tej kulturze pogańskiej – akcentowali pani Alicja i pan Jakub, rodzice.
Bal poprzedziła Msza święta i różaniec. Potem wspólna zabawa. Dzieci nie kryły zadowolenia.
– Bardzo mi się podoba dyskoteka, szczególnie stroje wszystkich dzieci. Myślę, że powinno być więcej takich inicjatyw, bardzo mi się to podoba, mam nadzieje, że będzie to też za rok – powiedział Szymon.
Dzieci mogły przebrać się za swoich ulubionych świętych. Bale odbywały się w wielu miejscach w Polsce.
TV Trwam News



