fot. PAP/Jacek Bednarczyk

B. Szydło wzięła udział w kongresie „Impact 2017”

Wzrost innowacyjności musi stać się jednym z czynników wzrostu dochodu narodowego oraz podniesienia jakości życia w Polsce – powiedziała premier Beata Szydło. Prezes Rady Ministrów w środę brała udział w kongresie „Impact 2017” w Krakowie.

Wydarzenie jest poświęcone wyzwaniom i zagrożeniom, jakie niesie ze sobą gospodarka 4.0.

Premier Beata Szydło zwróciła uwagę, że największe światowe gospodarki wzmacniają dziś swoją konkurencyjność, stawiają na innowacje technologiczne i gospodarkę cyfrową. Dodała, że Polski rząd podąża podobną drogą.

– Wzrost innowacyjności naszej gospodarki musi stać się jednym z decydujących czynników w tworzeniu wzrostu dochodu narodowego oraz podniesienia poziomu jakości życia w Polsce. To jest nasz główny cel. Pracujemy ciężko, aby ze wzrostu dochodu narodowego korzystali sprawiedliwie wszyscy Polacy, a nie tylko wąskie grupy osób, jak było to do niedawna. Jestem przekonana, że już niedługo ta poprawa warunków życia zostanie przez Polaków dostrzeżona – mówiła premier.

Dwudniowe spotkanie odbywa się w centrum Kongresowym ICE w Krakowie. W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele świata polityki, nauki i eksperci. Organizatorzy spodziewają się, że w imprezie weźmie udział ok. 5 tys. osób.

RIRM

drukuj