fot. PAP/Marcin Obara

B. Szydło: Dzieci są najlepszą inwestycją, nie kosztem

Dzieci są najlepszą z możliwych inwestycji, to nie jest koszt. Pieniądze z programu „500 plus” nie są marnowane, w większości wydawane są na potrzeby dzieci – powiedziała w środę wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło podczas Narodowego Kongresu Rodziny.

Wicepremier zwróciła uwagę, że program „500 plus” ma promować nie tylko demografię – wspierać rodziny, które chcą mieć dzieci, ale też dać realną pomoc rodzinom, które są w trudnej sytuacji materialnej.

„Ze wszystkich analiz, które są prowadzone podczas realizacji tego programu, wynika nie tylko, że te pieniądze nie są marnowane, ale są świetnie inwestowane i wydawane. W większości na potrzeby dzieci” – powiedziała Beata Szydło.

Według niej, państwo powinno wspierać rodziny.

„Gdybyśmy się zastanowili, co było najważniejszym czynnikiem, który pozwolił przetrwać nam wszystkim, Polsce, budować polskie państwo, to myślę, że wielu z nas odpowie, że to rodzina. To dzięki niej potrafiliśmy przekazać patriotyzm, walczyć o niepodległość przeżyć trudne momenty” – mówiła wicepremier.

Jak podkreśliła, jednym z wyzwań jest obecnie polityka senioralna.

PAP/RIRM

drukuj