fot. https://twitter.com/barbarasocha

B. Socha: Kluby Mam mają realny wpływ na poprawę jakości życia rodzin

Wiceminister rodziny i polityki społecznej, Barbara Socha, powiedziała, że Kluby Mam to inicjatywa aktywnych kobiet, która ma realny wpływ na poprawę jakości życia rodzin.

W Warszawie odbył się I Zjazd Klubów Mam. W spotkaniu uczestniczyło 150 osób z całej Polski, w tym minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, a także wiceminister Barbara Socha. Wiceszefowa resortu podkreśliła, że Kluby Mam spełniają bardzo ważną rolę i dalej powinny się rozwijać.

– Kluby powinny tworzyć swoje sieci, (…) żeby kobiety w całej Polsce wiedziały, że jest to dla nich miejsce i przestrzeń. Tak jak w mniejszych miejscowościach mamy koła gospodyń wiejskich, tak chcemy, aby kobiety w miastach – bo one najbardziej potrzebują wsparcia – miały przestrzeń dla siebie – wskazała Barbara Socha.

Wiceminister rodziny dodała, że w Klubach Mam kobiety wymieniają się doświadczeniami, wspierają i realizują swoje pasje.

W tym roku MRiPS przeznaczy na tworzenie tych klubów ponad 7 milionów złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl