B. prokurator apelacyjna z Rzeszowa pozostanie w areszcie

Do 17 kwietnia, czyli o kolejne trzy miesiące rzeszowski sąd rejonowy przedłużył dziś areszt dla b. prokurator apelacyjnej z Rzeszowa Anny H. Prokuratura zarzuca jej korupcję w jednym z wątków tzw. afery podkarpackiej.

Orzeczenie sądu zapadło na posiedzeniu niejawnym. Informację o przedłużeniu aresztu dla Anny H. przekazał prokurator Piotr Żak ze śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej.

Anna H. ze względu na stan zdrowia nadal będzie przebywać w warunkach szpitalnych aresztu śledczego.

Postanowienie sądu jest wykonalne, ale stronom przysługuje zażalenie, które mogą złożyć do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Prokuratorzy z katowickiego wydziału Prokuratury Krajowej przedstawili jej cztery zarzuty, za które może grozić kara do ośmiu lat więzienia.

Chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z zajmowaną funkcją, powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych oraz przedłożenie fałszywego zaświadczenia w celu uzyskania pożyczki, a także przekroczenie uprawnień i wpływanie na przebieg konkursu ogłoszonego w prokuraturze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl