fot. Michał Szypliński ski foto

AZS Winter Cup zakończony. Wielkie pieniądze dla narciarzy!

Katarzyna Wąsek i Dominik Białobrzycki zwyciężyli w narciarskim slalomie równoległym kończącym tegoroczny AZS Winter Cup. Oboje w nagrodę otrzymali po 10 tysięcy złotych. Co ciekawe, w finałowych przejazdach pokonali zawodników, którzy wywalczyli Kryształowe Kule w całym cyklu.

Wąsek – studentka Collegium Civitas Warszawa – w decydującej walce mierzyła się z Iwoną Kohut (AWF Wrocław), najlepszą zawodniczką AZS Winter Cup zarówno w slalomie, jak i slalomie gigancie. Reprezentantka Polski na ostatnią zimową uniwersjadę w Krasnojarsku w pierwszym przejeździe okazała się szybsza o 0,36 sek., natomiast drugiego jej rywalka nie ukończyła.

Z kolei wśród panów Białobrzycki (AWF Katowice), również reprezentant Polski w Krasnojarsku, rywalizował z Adamem Chrapkiem. Chrapek, student Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w piątek cieszył się, podobnie jak Kohut, ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej w obu konkurencjach, ale w slalomie równoległym nie dał rady Białobrzyckiemu, który wygrał oba przejazdy.

Zawody finałowe AZS Winter Cup rozgrywane były na zakopiańskiej Harendzie. Kohut i Białobrzycki – jako zwycięzcy klasyfikacji dwuboju – obok kryształowych kul dostaną w trzymiesięczne użyczenie samochodu marki Toyota CH-R. Oboje triumfowali też w klasyfikacji slalomowej, natomiast Katarzyna Wąsek i Norbert Wróbel (AWF Kraków) wygrali w slalomie gigancie. Najlepsi zawodnicy otrzymali także czeki na zakup sprzętu w sklepach Adventure Sports.

AZS Winter Cup realizowany jest przy wparciu Ministerstwa Sportu.

Biuro Prasowe AZS/Sport.RIRM

drukuj