fot. pixabay.com

Austria: 10 tys. osób protestowało w Wiedniu przeciwko koronarestrykcjom, starcia z policją

Około 10 tys. osób protestowało w niedzielę wieczorem w Wiedniu przeciwko restrykcjom epidemicznym. Jak poinformowały władze, doszło do starć demonstrantów z policją, podczas których rannych zostało co najmniej czterech funkcjonariuszy.

Wielu demonstrantów nie miało masek ochronnych i nie zachowywało między sobą zgodnego z przepisami dystansu. W tej sytuacji policja ogłosiła rozwiązanie zgromadzenia i wezwała jego uczestników do rozejścia się. Gdy tłum podzielił się na mniejsze grupy, doszło do starć z siłami porządkowymi.

Policja zatrzymała co najmniej 10 osób i spisała dane ponad 800, którym grożą kary za złamanie przepisów związanych restrykcjami epidemicznymi.

„W zgromadzeniu uczestniczyli chuligani, osoby związane z radykalną Prawicą, ale także rodziny. Policjanci wykonali dobrą pracę” – powiedział Karl Nehammer, minister spraw wewnętrznych Austrii.

Od 26 grudnia w Austrii obowiązuje trzeci ogólnokrajowy lockdown. Od wybuchu epidemii zgłoszono w tym kraju ponad 414 tys. przypadków zakażeń. 7721 osób z COVID-19 zmarło.

 

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl