ARiMR: Blisko 100 mln zł trafiło do rolników w ramach rekompensat za straty spowodowane tegoroczną suszą

Do 8 października Agencja wydała ponad 27 tys. decyzji o pomocy rolnikom w łącznej wysokości 152,7 mln zł i realizowała ok. 17,8 tys. płatności na kwotę 98,6 mln zł – poinformowała we wtorkowym komunikacie ARMiR.

Już 130,3 tys. wniosków na łączną kwotę ok. 882,7 mln zł wpłynęło do biur powiatowych Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa od rolników poszkodowanych przez suszę. Z ogólnej liczby wniosków ponad 56 tys. na kwotę ponad 354 tys. zł dotyczy strat w wysokości, co najmniej 70 proc. upraw, a ok. 94,3 tys. na kwotę ponad 528 tys. zł szkód w uprawach w wysokości od 30 proc. do 70 proc.

Agencja kontynuuje wypłatę odszkodowań, które ruszyły 21 września br., i jednocześnie przyjmuje wnioski o pomoc do 31 października. Wnioski mogą składać właściciele gospodarstwach, których straty wyniosły co najmniej 30 proc. upraw. W pierwszej kolejności rozpatrywane są wnioski złożone przez bardziej poszkodowanych rolników.

ARMiR podaje również, że 28 września br. zakończył się nabór wniosków o pomoc z powodu strat spowodowanych przez suszę w stawach słodkowodnych. Do tego czasu rybacy złożyli 620 wniosków na łączną kwotę 13,1 mln zł. Dotychczas biura powiatowe Agencji wydały 25 decyzji przyznających wsparcie finansowe w łącznej wysokości 415 tys. zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl