fot. https://adoptujzycie.pl

Aplikacja „Adoptuj życie” przypomina o modlitwie w intencji zagrożonego życia nienarodzonych

Gdy w Polsce działają środowiska, które podważają prawo nienarodzonych dzieci do życia, potrzebna jest szczególna modlitwa w intencji ochrony najbardziej bezbronnych. Z pomocą może przyjść specjalna aplikacja – „Adoptuj życie”.

Aplikacja „Adoptuj życie” to mobilny asystent dla osób, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Stworzyła ją Fundacja Małych Stópek.

– Jako osoby młode pracujące w Fundacji zobaczyliśmy, że smartfon jest narzędziem, które towarzyszy nam codziennie. Dlaczego nie towarzyszyłby i nie wspierał nas w modlitwie? – podkreśliła wiceprezes Fundacji, Paulina Rylska.

Aplikacja towarzyszy w szczególnej dziewięciomiesięcznej modlitwie za życie poczęte, o jego ochronę, o to, by mogło ono przyjść na świat, by mogło po prostu żyć.

– Aplikacja codziennie przypomina o tym, że należy się pomodlić, iż dziecko duchowo adoptowane czeka na nasza modlitwę – powiedziała Paulina Rylska.

W rozwijanym menu aplikacji znajdziemy m.in. treść codziennej modlitwy za życie poczęte oraz propozycje rozważań różańcowych. Aplikacja pomaga nie tylko w kwestiach duchowych. W dzisiejszym świecie to również bardzo potrzebne narzędzie edukacyjne. Animacje obrazują rozwój prenatalny dziecka. Pokazują, że życie ludzkie – wbrew temu, co dziś próbuje się nam wmówić – zaczyna się z chwilą poczęcia.

– Maluch każdego dnia sam opowie ci, co się u niego dzieje. Zobaczysz, jak rzeczywiście wygląda oraz usłyszysz echo jego serca – słyszymy w spocie prezentującym aplikację.

Zainstalowanie aplikacji jest bardzo proste – oznajmił Adrian Perec z Fundacji Małych Stópek.

– Aplikację „Adoptuj życie” może pobrać każdy, kto jest użytkownikiem smartfona. Możemy ją pobrać ze sklepu Google Play, Appstore albo App Galery, jest ona całkowicie za darmo – wyjaśnił Adrian Perec.

Aplikacja dostępna jest w kilkunastu językach. Tłumaczenie jej na język portugalski koordynował biskup pomocniczy Rio de Janeiro, ks. bp Zdzisław Błaszczyk.

– Rozpoczęliśmy tę pracę, ona trwała dość długo, ale była pracą bardzo emocjonującą, ponieważ osoby, które tłumaczyły, same były nieraz bardzo wzruszone i dotknięte tym, co to wirtualne dziecko chce przekazać swojemu ojcu czy matce duchowej – mówił duchowny.

Tylko w Brazylii z aplikacji „Adoptuj Życie” korzysta około 15 tys. osób.

Ks. Krzysztof Kasprzak na misjach posługuje od 2015 roku. Obecnie jest w Tanzanii. Kapłan pomógł przetłumaczyć aplikację na język Suahili. Promuje on ją również wśród tamtejszej ludności.

– Przy czym w terenie gdzie jestem, mało ludzi ma telefony komórkowe, smartfony, więc tutaj mamy tę aplikację w formie książki. Dostałem pozwolenie, żeby te wszystkie teksty, które są na aplikacji „Adoptuj życie”, umieścić w książce i wydrukować. Mamy taką „aplikację”, która ma zasięg wszędzie – wskazał duszpasterz.

Modlitwa o ochronę poczętego życia jest potrzebna wszędzie, w każdej ilości i na wszystkie sposoby.

– Pobierz aplikację, by nie zapomnieć o codziennej modlitwie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcali jej twórcy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl