fot. YouTube

Apel do Rafała Trzaskowskiego o usuniecie skandalicznego spotu wyborczego z internetu

Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do Rafała Trzaskowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy, o usuniecie z przestrzeni internetowej skandalicznego spotu wyborczego. Warszawiacy mogą też podpisać się pod specjalną petycją w tej sprawie. Dokument jest już dostępny na stronie internetowej petycjeonline.com.

Bulwersujący film powstał w 2009 r. Wówczas Rafał Trzaskowski kandydował do Parlamentu Europejskiego. Spot przedstawia rozstrzelanie mężczyzny i nawiązuje do egzekucji polskich bohaterów. Bierze w nim udział aktor Michał Żebrowski.

Kandydat PO na prezydenta Warszawy zarzucił manipulację mediom, które przypomniały o spocie.

Radny PiS Jacek Ozdoba podkreślił, że próby tłumaczenia całej sprawy przez osoby związane z nagraniem są absurdalne.

– Niedopuszczalnym faktem jest to, że dzisiaj wszyscy warszawiacy, dzieci, mogą zobaczyć, w jaki sposób aktor, politycy nabijają się, nawiązują do świętości. Próbuje się to wytłumaczyć w jakiś absurdalny sposób, że jest to scena z „Kordiana”. Oczywiście jest to nieprawda. Gdyby osoba, która tak twierdzi zapoznała się z dramatem Juliusza Słowackiego, to by zobaczyła, że ta scena zupełnie inaczej wyglądała, więc naszym apelem jest natychmiastowe wycofanie tego skandalicznego spotu – zaznaczył Jacek Ozdoba.    

Spot wyborczy Rafała Trzaskowskiego wzburzył Polaków. Mieczysław Chojnacki, Żołnierz Niezłomny, w liście do kandydata PO na prezydenta stolicy wskazał, że film hańbi pamięć osób, które oddały życie w walce o wolną Polskę.

 

RIRM

 

drukuj