fot. twitter.com

Analitycy przewidują dalszy wzrost cen paliw  

Analitycy spodziewają się dalszego wzrostu cen paliw. Od początku czerwca ceny benzyny bezołowiowej 95 wzrosły o 25 gr/l, a oleju napędowego o 21 gr/l.

Według portalu e-petrol w tym tygodniu benzyna 98-oktanowa będzie kosztować maksymalnie od 5,91 zł/l, a odmiana 95-oktanowa będzie sprzedawana w cenie 5,60 zł/l.

Za litr oleju napędowego zapłacimy z kolei maksymalnie 5,48 zł, a za autogaz do 2,37 zł/l. Ekonomista, dr Artur Bartoszewicz, wskazuje, że okres wakacyjny zawsze sprzyja wzrostowi cen paliw.

– To jest moment, w którym kupujemy paliwa, przemieszczamy się i stacje benzynowe oraz producenci to wykorzystują w celu uzyskania dla siebie korzyści. Jest duży popyt i duże migracje na terenie całego kraju. Przejawia się to reakcją korzystania ze swobody i musu zakupu, bo chcąc jechać na wakacje, musimy dokonać zakupów – zaznacza dr Artur Bartoszewicz.

Ekspert zwraca uwagę, że na cenę paliw wpływa koszt m.in.  ropy, który wzrasta w związku z niestabilną sytuacją na Dalekim Wschodzie oraz i Bliskim Wschodzie.

Innym elementem, który wpływa na to, ile płacimy na stacjach benzynowych, jest kurs dolara oraz koszty energii związane z produkcją i dystrybucją paliw.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl