Amerykański portal Politico – nowy wątek dot. Sikorskiego

Wydawałoby się, że rząd wyciszył sprawę wywiadu marszałka Sejmu dla amerykańskiego portalu Politico, tymczasem pojawia się nowy wątek – równie szokujący, co relacja z rzekomej propozycji, jaką Władimir Putin złożył Donaldowi Tuskowi ws. rozbioru Ukrainy.

Jak napisał portal wPolityce.pl, Radosław Sikorski przyznaje publicznie, że Zachód nie ruszy na pomoc państwom nadbałtyckim, jeśli i tam dojdzie do rosyjskiej agresji.

Poseł Arkadiusz Mularczyk, wiceszef KP Sprawiedliwej Polski mówi, że Donald Tusk i Radosław Sikorski przez długi czas okłamywali Polaków. Dodał, że politycy ci toczyli grę mającą na celu objęcie funkcji w organizacjach międzynarodowych.

– Gdyby Sikorki i Tusk alarmowali polską oraz międzynarodową opinię publiczną o polityce agresywnej, ofensywnej Rosji, wówczas mogliby być traktowani na zachodzie jako politycy nieprzyjaźni czy agresywni wobec Rosji. Tym samym ich szanse na jakiekolwiek funkcje międzynarodowe byłyby blokowane przez inne kraje Europy Zachodniej. Ta sytuacja w mojej ocenie kompromituje obu tych polityków. Zupełnie jak domek z kart wali się ich retoryka – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Poseł ocenia, że Radosław Sikorski jest dużym obciążeniem dla PO. Politycy opozycji chcą odwołania go z fotela marszałka Sejmu.

RIRM/wPolityce.pl

drukuj