Amber Gold zacznie wypłacać pieniądze?

Amber Gold od dziś ma zacząć wypłacać pieniądze swoim klientom, ale dostaną je bez odsetek i z potrąceniem 19,5 proc. złożonej kwoty. W piątek firma wstrzymała wypłaty.

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce, działająca od 2009 r.

Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji – przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

Właścicielem firmy jest 28-letni Marcin Plichta, który na swoim koncie ma już prawomocny wyrok za przestępstwa finansowe.

„Ostatnie tygodnie to spektakularny upadek firmy OLT, czyli firmy która naprawdę w atrakcyjnych dla Polaków warunkach oferowała świadczenie usług w zakresie przewozów lotniczych. Spółka zbankrutowała wykazując od  początku tego roku kilkadziesiąt milionów złotych straty. Te straty, ten eksperyment będą musieli pokryć inwestorzy a więc przede wszystkim klienci firmy Amber Gold, ci którzy zaufali tej firmie – powiedział poseł Przemysław Wipler.

 Teraz spółką Amber Gold, która ma potężne kłopoty finansowe, zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wypowiedź Przemysława Wiplera:


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl