fot. twitter.com/USAmbPoland

Ambasador USA Georgette Mosbacher kończy pracę w Polsce

Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher kończy pracę w Polsce. Stanowisko pełniła przez ponad dwa lata. W środę, wraz z inauguracją nowego prezydenta USA, Georgette Mosbacher złoży urząd.

Georgette Mosbacher pełniła urząd ambasadora USA w Polsce od 2018 roku. Została mianowana przez prezydenta Donalda Trumpa.

– Każda minuta w Polsce była dla mnie prawdziwą radością, a Polaków darzę szczerym uczuciem. Przyjęliście mnie z otwartymi ramionami. Poczytuję sobie za zaszczyt, że mogłam reprezentować Stany Zjednoczone Ameryki w Waszym wspaniałym kraju – podkreślała ambasador USA.

W pożegnalnym nagraniu Georgette Mosbacher podsumowała swoje działania. W ciągu ostatnich dwóch lat podpisaliśmy z USA międzynarodową umowę o rozwoju polskiego programu energetyki jądrowej, wschodnia flanka NATO została wzmocniona, a Inicjatywa Trójmorza była stale wspierana przez Waszyngton – przypomniała.

– Ze szczególną dumą odnotowuję, że w czasie mojego urzędowania Polska przystąpiła do Programu Ruchu Bezwizowego. To historyczny kamień milowy, który będzie przyczyniać się do umacniania relacji międzyludzkich przez kolejne dziesięciolecia – akcentowała Georgette Mosbacher.

Ambasador USA w trakcie ostatnich dwóch lat wiele razy zabierała głos w wewnętrznej debacie politycznej w Polsce. Uderzała w rząd w sporze ze środowiskami LGBT. Broniła też stacji TVN, która należy do amerykańskiego koncernu Discovery. Zarzucano jej wykraczanie poza swoje obowiązki. Takie słowa padały m.in. z ust polityków obozu władzy, ale i niezależnych komentatorów.

Georgette Mosbacher ustąpi ze stanowiska w środę, wraz z inauguracją nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

TV Trwam News

drukuj