fot. twitter.com/USAmbPoland

Ambasador Mosbacher przekazała życzenia dla Polski od prezydenta USA z okazji stulecia odzyskania niepodległości

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher przekazała w niedzielę na Twitterze specjalne życzenia dla Polski od prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. „Happy anniversary, Polsko!” – podkreśliła.

„Specjalne życzenia dla Polski od prezydenta Donalda Trumpa. Happy anniversary Polsko!” – czytamy na twitterowym profilu G. Mosbacher, która załączyła wpis D. Trumpa.

„Polsko, wielki kraju – Gratulacje z okazji 100. Rocznicy twojej Niepodległości. Nigdy nie zapomnę czasu, który tam spędziłem” – napisał prezydent USA na Twitterze.

Wpis opatrzył zdjęciem przedstawiającym jego samego przemawiającego do ludzi zgromadzonych na warszawskim pl. Krasińskich w lipcu 2017 r. W tle widać katedrę polową Wojska Polskiego.

W niedzielę Donald Trump wraz z kilkudziesięcioma przedstawicielami władz innych państw bierze udział w obchodach zakończenia pierwszej wojny światowej w Paryżu.

Amerykański przywódca, który urząd szefa państwa sprawuje od stycznia 2017 roku, był wraz z małżonką Melanią Trump w Polsce w dniach 5-6 lipca 2017 r. Spotkał się wówczas m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą i rozmawiał z przywódcami krajów Europy Środkowej i Wschodniej na szczycie Trójmorza.

PAP/RIRM

drukuj