By David Benbennick (original author) - Turkish Flag Law (Türk Bayrağı Kanunu), Law nr. 2893 of 22 September 1983. Text (in Turkish) at the website of the Turkish Historical Society (Türk Tarih Kurumu), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=348909

Ambasada Turcji podziękowała za pomoc i przekazała, co jest potrzebne poszkodowanym w trzęsieniu ziemi

Turecka ambasada podziękowała za pomoc w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w tym kraju. Przekazała też, że dary dla poszkodowanych można przekazywać w punktach w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc rzeczową oferowaną z zagranicy w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, które miało miejsce (…) w Kahramanmaras-Pazarcik i objęło swoim zasięgiem bardzo rozlegle tereny” – napisała ambasada Turcji.

Podkreśliła, ze w tym kontekście bardzo ważne jest, aby pomoc odpowiadała faktycznemu zapotrzebowaniu i przedstawiła listę potrzebnych artykułów, która jest stale aktualizowana w porozumieniu z właściwymi organami w Turcji.

„Artykuły przekazywane jako darowizny rzeczowe powinny być nieużywane i odpowiednie do warunków zimowych. Prosimy o nieprzekazywanie artykułów używanych” – poinformowała ambasada Turcji.

Przekazała też, ze darczyńcy prywatni i instytucjonalni pomoc rzeczową mogą dostarczać do punktów zbiórek, które znajdują się m.in. w Warszawie, Lodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

Warszawski punkt zbiórki darów to EACC przy ul. Nadrzecznej 7B w Wólce Kosowskiej oraz Ośrodek Stowarzyszenia Türkpol przy ul. Rakowieckiej 34/7 w Warszawie.

Łódzki punkt zbiórki to Ecolines Car, który znajduje się przy ul. Łódzkiej 42 w miejscowości Rzgów. Gdański punkt zbiórki mieści się przy ul. Nad Stawem 7. Tuchomski punkt zbiórki to ELIS Prd. – ul. Gdyńska 32, a wrocławski punkt zbiórki znajduje się przy ul. Wita Stwosza 15a/2a. Natomiast krakowski punkt zbiórki to Vera Food mieszczący się przy ul. Śnieżnej 18.

Turecka ambasada przekazała, ze potrzebna jest odzież zimowa dla dorosłych i dzieci, taka jak: płaszcze i kurtki, płaszcze przeciwdeszczowe, obuwie jesienno-zimowe, swetry, spodnie, rękawiczki szaliki, czapki, skarpetki czy bielizna.

Pozostałe rzeczy, które są potrzebne ofiarom tragicznego trzęsienia ziemi to namioty, łóżka, materace (do namiotów), koce, śpiwory, gazowe ogrzewacze katalityczne, grzejniki, butle gazowe termosy, latarki, power banki i agregaty.

Potrzebne są też artykuły spożywcze (konserwy), żywność dla dzieci, pieluchy dziecięce czy środki czyszczące oraz artykuły higieniczne, w tym artykuły higieniczne dla kobiet.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl