Autorstwa Miłosz Pieńkowski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79822181

Ambasada RP w Budapeszcie otworzyła wystawę o polskich parkach narodowych

We wtorek przed Ambasadą RP w Budapeszcie miało miejsce oficjalne otwarcie plenarnej wystawy poświęconej polskim parkom narodowym. Przedstawia ona fotografie oraz opisy w językach węgierskim i angielskim 23 polskich parków narodowych, a także dużą mapę Polski z rozmieszczonymi na niej parkami.

Polska to „wciąż jeszcze nie w pełni odkryta perła turystyki, położona tak niedaleko Węgier” – powiedział otwierający wystawę ambasador RP na Węgrzech, Sebastian Kęciek.

„W polskich parkach narodowych możemy znaleźć całe piękno natury – morze, góry, jeziora i lasy” – dodał.

Wystawę zamontowaną na ogrodzeniu Ambasady RP mieszkańcy Budapesztu będą mogli oglądać do czerwca 2023 roku. Następnie będzie ona prezentowana w różnych częściach Węgier.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl